2012. június 13-14. - Nyaralásunk második-harmadik napja - Vízesések
2012.07.02. 07:47
Szóval elhagytuk Syracuse-t, és elindultunk vízeséseket nézni. A cél a Niagara volt, de kiderült, hogy a környék csak úgy hemzseg a vízesésektől, úgyhogy beiktattunk még kettőt. Ezek kis nemzeti parkféleségekben voltak, és vízhozamukban ugyan sehol nincsenek a Niagarához képest, de azért megvolt a maguk bája:
A Pratt-vízesés:
A Taughannock-vízesés a Cornell egyetemről híres Ithaca közelében:
Miután megnéztük ezeket, felkészülve éreztük magunkat egy nagyobb horderejű vízesésre is, irány tehát Niagara! Mindenekelőtt elfoglaltuk az interneten még jónak kinéző szállásunkat, ami finoman szólva is hagyott kívánnivalókat maga után élőben. Mint kiderült, indiaiak üzemeltetik, és feltehetően számukra ez az extrém tisztaság kategóriája, nekünk azonban kissé koszosnak hatott. De ez sem tudta elvenni a kedvünket, rögvest át is mentünk Kanadába, hogy mindenekelőtt onnan szemléljük meg a zuhatagot. A Niagara folyó itt egyben maga a határ, a két ország tehát a híd közepén találkozik:
Az átéréskor elsőre nem találtuk meg a Kanadai határon az útlevelünket, de pár perc keresgélés után meglett a táska egyik zsebében. Ezzel le tudtuk szerelni a határőr kisasszonyt, aki ekkor már két perce mondogatta, hogy tuti hogy minket a kollegái küldtek, hogy megtréfáljuk.
A vízesés igazából három vízesés, íme így néznek ki együtt:
A képen balra látható a két kisebbik vízesés, ezek egy az egyben az amerikai oldalon találhatóak, és egyszerűen "American Falls"-nak, vagyis amerikai vízesésnek nevezik a nagyobbik felét, és "Bridal Veil Falls"-nak, vagyis menyasszonyi fátyol vízesésnek nevezik a kisebbik, jobbra lévő felét. A jobb oldalon látható "Horseshoe falls", vagyis patkó vízesés valóban patkó alakú, ez átfut az egyik országból a másikba. Ugyanerre készült ekkortájt egy artista, aki kötéltáncosként tette meg ezt az utat a nagy vízesés fölött. Mi csak az előkészületeket láttuk, a mutatvány két nap múlva este volt esedékes, de már ekkor rengeteg daru, kötél, biztonsági ember, és sajtós volt jelen. ( Végülis is a művész úr átment sikeresen, a kanadai oldalon bemutatta az útlevelét, látványos pecsételés, majd ünneplés közepette. )
A kis vízesések:
A nagy, patkó vízesés:
Ekkorra már igencsak kezdett eseteledni, és elég fáradtak is voltunk a sok utazástól és vízeséstől. Szerencsére a Niagaránál van Hard Rock Cafe, úgyhogy gyorsan be is mentünk vacsizni.
Étkezés után még megnéztük az éjszakai Niagarát is. Sajnos ezúttal nem volt színes megvilágítás, de a fehér reflektorfényben is látványos volt, főleg hogy a kötéltáncos lámpái is világítottak:
Másnap reggel az amerikai oldalt néztük meg. Innen érkezik a folyó, igen nagy sodorral, és már itt is vannak kisebb vízesésecskék, íme egy:
A vízesés innen alapból csak fölülről látszik, nem lehet olyan jól szemből ránézni, mint Kanadából.
Volt viszont lehetőség lemenni a vízesés mellé, na ezt meg Kanadában nem lehet. Egészen egyedi élmény volt, még bele is nyúltúnk a Niagarába. Pannit sajnos ide nem lehetett levinni, úgyhogy felváltva mentünk. Az egész testet elfedő zsákszerű esőkabát amit Poncho-nak hívnak itt alapfelszerelés volt, a jegy tartalmazta is az árát. Mondjuk szükség is volt rá. Felkaptuk hát a Poncho-nkat, és irány volt a vízesés alja.
Miután megnéztük felülről, alulról eltelt a nap fele lassan, és kezdünk megéhezni. Szerencsére az amerikai oldalon is volt Hard Rock Cafe, így megejtettük az ebédet itt, és elindultunk a Lake George felé. Ez egy kb 5 órás út volt, aminek végén megérkeztünk álomszép szállásunkhoz a tó partján. A George tó minden túlzás nélkül nevezhető New York állam Balatonjának, az amerikaiak nemes egyszerűséggel a tavak királynőjének nevezik. Rögvest el is határoztuk, hogy ide még visszajövünk egyszer egy olyan nyaralásra, ami egy az egyben a tóban való láblógatásról szól.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.